SNOWHUSKY.cz

Reference štěňátka Snow Huskies

husky05

Vždy nové majitele štěňátek pečlivě vybíráme na základě prvotní emailové komunikace s nimi, pak jejich návštěvy u nás (protože to je naše podmínka, že štěnda rezervujeme jen lidem, které osobně poznáme) a povídání o tom, co jsme za ty více než dvě desítky let s našimi haskouny zažili od jejich narození, přes celoživotní výchovu, běhání ve spřežení, na výstavách, závodech, jak jsou odlišní, protože jsou to z poloviny vlci a jaká jsou naopak jejich očekávání a představy, co s haskounem budou dělat, až bude veliký. Často se z nich pak po odebrání malých pejsků stanou naši dlouholetí přátelé, které pak potkáváme pravidelně třeba na závodech či výstavách. Zde je pár referencí:

Michaela Žárská - Angie

Když jsem vybírala svého prvního vysněného pejska, netušila jsem, že najdu nejen psího parťáka, ale také přátelství na cely život. V tu dobu jsme měli doma Haskounku z útulku a chtěli jsme ji pořídit kamarádku. Když jsem narazila na Martina a zavolala mu, okamžitě mi bylo jasné, že to tak mělo být. Při první návštěvě jsem se utvrdila v tom, že nechová husky pro výdělek, ale pro radost a lásku k tomuto plemeni. Tak ochotného a milého člověka jsem dlouho nepotkala. Netrpělivě jsem čekala na sms, že jsou štěňátka na světě. A když mi Martin napsal, že má pro mě bílou fenečku, nevěřila jsem. Přesně k ní sedělo jméno Angie (Angel). Od té doby se pravidelně navštěvujeme, Martin se zajímá, jak se jeho pejsci mají a ochotně se vším pomůže, poradí. Prostě chovatelský servis se vším všudy. Moc děkujeme ;-)

Manželé Kovářovi - Bessie

Chovatelskou stanici Snow Huskies vřele doporučuji, od Martina Svobody máme naší psí slečnu Bessie. Jezdili jsme k němu na návštěvu ještě než se štěňátka narodila a pak pravidelně každý víkend až do doby, kdy jsme si náš „chlupatý poklad“ odvezli domů k nám do Letohradu. Vždy mi ochotně poradil ohledně výživy, očkování a stali se z nás přátele, které spojuje láska k plemeni Sibiřský husky. Je pro mne vzorem, jak se stará o svoji 10 člennou smečku. Jezdíme s Bessinkou fandit na závody psích spřežení a vždy je to pro nás velký zážitek, když vidíme jak si to „hafani“ i Martin užívají.

Manželé Husákovi - Cleo

Po skvělé počáteční komunikaci s Martinem, kdy jsme se dozvěděli vše o chovu sibiřského husky, s tím že se v této stanici narodila právě malá štěňátka. Sice první návštěva pro nás byla cesta z Loun tam i zpět 670 km, ale za tak skvělým chovatelem jsme této cesty rozhodně nelitovali. Na dospělých pejscích byla vidět radost a dobrá péče o ně. Pokud bych měl popsat první dojem tak neváhám říct spíše příjemné rodinné prostředí než chovatelská stanice.

Klobouk dolů před Martinem jako chovatelem a člověkem, který je ochotný věnovat všechen svůj čas a péči jak přes den, tak i přes noc pro štěňátka a jejich maminku. Dozvěděli jsme se vše potřebné o chovu sibiřského husky, vše o pejscích v této chovatelské stanici a o dosavadních úspěších na výstavách a závodech. Na oplátku Martin jako chovatel se zase dozvěděl potřebné informace o naší rodině a chystaného zázemí pro pejska. S úžasným pocitem jsme s manželkou odjížděli domů. Další návštěva proběhla cca po měsíci i s dětmi, kdy už jsem věděl že si pejska z této chovatelské stanice pořídíme, protože bylo vidět tu lásku s jakou se o pejsky starají, neváhám říci, že štěňátka měla tři maminky (haskouní a dvě lidské). Třetí návštěva již byla i cestou pro naše třetí děcko Cleoška.

Na všech holkách je vidět, že je o ně vždy dobře postaráno jak po zdravotní stránce, tak i po té chovatelské. Vřele doporučuji chovatelskou stanici Snow Huskies a nikdy nebudu litovat, že jsem poznal tak úžasné chovatele jako jsou Ivča a Martin Svobodovi.

Manželé Zatloukalovi - Cloe

Na chovatelské stanici Snow Huskies mě zaujalo, že se nezabývá jen odchovem štěňat, ale také, že Martin Svoboda úspěšně závodí se svým psím spřežením a také chodí na výstavy. Všichni psi jsou členy jejich rodiny a proto si nové majitele pečlivě vybírá. Několikrát jsem se byla na štěňátka osobně podívat a vždy jsem se cítila jako doma. I když máme Cloe třetí měsíc doma, zajímá se Martin o to, jak se štěňátku daří. A tak vím, že jsem si vybrala správně, protože má Cloe skvělý rodokmen, rodiče sportovce a vyrostla v těch nejlepších rukách. Tuto chovatelskou stanici mohu vřele doporučit.

Reference Husky zážitky

husky06

Gabriela Mrkvicová - zakladatelka podnikatelského klubu

V únoru 2018 jsem absolvovala jízdu se psím spřežením. Dala jsem to jako dárek i své sestře. A musím říct, že neskutečný zážitek. Když řeknete "Go" a 8 Huskounků se rozeběhne, je to paráda. Jsou navíc rozkošné. Na saních se jelo pomaleji i rychleji, z kopečka i do kopečka - prostě paráda. Doporučuji tento zážitek - fakt to stojí za to!!! Já půjdu určitě znovu. A doporučuji hlavně i Martina, je vidět, že pejsci jsou jeho láska a skvěle nám vše vysvětlil, objasnil a stále se za námi jel na běžkách, kdyby něco....

Simona Vahalíková - učitelka v MŠ

V březnu 2019 jsem absolvovala jízdu se psím spřežením na káře a byl to krásný zážitek. Největší adrenalin byl rozjezd, potom jsem díky Martinovi získala ohromnou důvěru a šlo to samo. Rozhodně něco, co si budu pamatovat navždy. Navíc jsem se cítila příjemně v tak přátelském prostředí, které spolu s pejsky a jeho ženou vytvářejí. Byl to pro mě fajn pocit fungování smečky při, ale i po jízdě. Musím říct, že pejsci mi už teď chybí a myslím, že si tento druh zážitku brzy zase splním.

©Martin SVOBODA 2012-2019
Poslední aktualizace: 2.4.2019