O nás a Naši partneři

Něco o MNĚ

siberian_husky_nase_smecka

Jmenuji se Martin SVOBODA a se svojí lidskou a sibiřskou rodinou bydlíme nedaleko Prostějova.

Pro mě osobně je sport psích spřežení největší a nejdůležitější koníček a zabírá nám naprostou většinu našeho volného času. Tomuto sportu se věnuji již 27 let a myslím, že mě bude bavit ještě pěknou řádku let. To jsem já spolu s Amy a Kasey na Pustevnách. S našimi Haskounky jezdíme rekreačně hlavně pro zábavu, ale občas také MIDové a LONGové závody u nás i v zahraničí. Nejčastěji pak s velkým spřežením na jaře a na podzim jezdíme na káře, v zimě pak na saních, ale někdy se s jedním či dvěma pejsky jen tak projdu po lese či projedu na kolobce.

Tento sport mi také pomáhá odreagovat se a zapomenout na všechny ty každodenní starosti spojené s prací a podnikáním a naši Haskouni a cíle spojené s nimi jsou jedním z motorů, které mě v životě popohání 🙂 Naši chlupatí kamarádi a mushing jsou tak pro nás láska na celý život 🙂

Když jsme se seznámili s mojí ženou Ivuškou, tak se i pro ni okamžitě stala moje smečka haskounů skvělými kamarádkami a úplně si je zamilovala. Někdy říkám, že je má raději jak mě, ale to se jen tak popichujeme, protože jsem za to moc rád, neboť trvalo moooc dlouho než jsme se potkali, resp. než nás seznámili naši haskounci. S Terry a Kasey na závodech. Proto opravdu těžko odhadnout, kde se zastaví počet našich holek a jestli bude jezdit s velkým spřežením jako já. Zatím mi pomáhá s péčí o pejsčí rodinu doma i na závodech, protože bez ní by to dnes opravdu nešlo, ta naše rodina je už totiž dost veliká.

krmím s láskou

Co dělám

Jinak podnikám hlavně jako rodinný finanční poradce. Je to činnost, kterou mám moc rád, protože rád pracuji s lidmi a rodinné finanční poradenství beru vždy zodpovědně, a jako svou životní příležitost něco zajímavého dokázat.

V oblasti rodinného finančního poradenství si kladu za cíl pomoci lidem získat vzdělání v oblasti rodinných financí a snažím se, aby výsledkem mé práce byl vždy spokojený klient, spokojený finanční poradce a dlouhodobý a korektní vztah založený na důvěře klienta a mě jako finančního poradce.

Díky tomu, že si určuji pracovní dobu sám, tak mi to umožňuje věnovat se holkám opravdu každý den a je to činnost, která dokáže také vydělat nějaké ty slušné penízky, abychom mohli dále rozšiřovat smečku a užívat si ten pravý sport psích spřežení.

Pokud vás ale zajímají podrobnosti o našem rodinném podnikání, tak se můžete podívat na přehled mých aktivit.

Současnost

V současné době máme třináct feneček. S dalšími přírůstky ještě počítáme, protože jednak potřebujeme, aby to holčičí spřežení utáhlo na pohodu stokilového chlapa, ale také pomalu začnou nové holky vyměňovat ty, které půjdou do psího důchodu nebo konečně Ivanka začne jezdit sama s malým spřežením 😉

Za těch více než dvě desítky let jsme vychovali spoustu Haskounů, měli pár vrhů štěňat a myslím, že si s námi všichni užili krásné roky a nikdy na ně a na život s nimi nezapomeneme. Nejstarší fenečky, které dnes běhají ve spřežení nejsou vlastního chovu, jsou ze spřátelených chovatelských stanic z Česka i zahraničí. V současné době rozšiřujeme smečku o vlastní pejsky, protože tuto haskouní záležitost myslíme opravdu vážně. Máme vlastní chovatelskou stanici Snow Huskies a počítáme v brzké době s dalšími vrhy štěňátek. Chovatelským cílem je pak smečka běhacích čtrnácti holek a pořádné projížďky na saních a na káře se vším všudy pro mě a moji rodinu s velkým a malým spřežením 🙂

krmím s láskou

V souvislosti s naší velkou holčičí smečkou a také s tím, že jsme poslali a posíláme do světa další malé pejsky, nám přišlo zajímavé pro naše odchovy a také naše přátelé, klienty a také samozřejmě každého, kdo chce krmit kvalitně, spustit eshop Krmím s Láskou.cz, kde prodáváme hlavně kvalitní granule, konzervy a pamlsky, kterými sami krmíme.

Jsme členy Siberian Husky Klubu ČR a Klubu Severských Psů. Občas chodíme na výstavy, jen tak pro zábavu a pro splnění chovnosti našich holek, ale hlavní pro nás je a bude běhání ve spřežení. To nás nejvíce naplňuje a dělá nám všem největší radost. K tomu také štěňátka, ale to je na druhou stranu taková druhá práce a spousta starostí a péče jako o děti.

Naši partneři

Marpet Food

Kvalitní krmivo pro psy

Sokol Falco

Výrobce konzerv nejvyšší kvality

Geloren

Kloubní výživa pro psy

ManMat

Výrobce vybavení pro sport psích spřežení 

Topstein

Kvalitní konzervy pro psy

Dokonalá láska

100% přírodní veterinární přípravky pro zvířata