Naše holčičí smečka

FROZEN Snow Huskies

Frozen se narodila v naší chovatelské stanici v srpnu 2020 jako naše šestá čistokrevná štěňátka. Je to takový malý divoch, který pořád dělá blbinky se svojí kamarádkou Elsou a hledá si místo ve smečce. Domácky jí říkáme Rozárka a prozatím je to náš takový plyšáček na mazlení a začíná pomalu běhat, je moc šikovná a učenlivá a běhá se svojí maminkou Kačenkou. S Rozárkou možná zkusíme pár výstav, protože je moc hezká a má hezký pohyb po mamince a babičce.

ELSA Snow Huskies

ELSA se narodila v naší chovatelské stanici v dubnu 2020 jako naše pátá čistokrevná štěňátka. I když je pořád takový mladý divoch, tak už teď si hledá místo v celé smečce. Doma jí říkáme Elsička nebo Lojzička. Prozatím dělá pořád blbinky se svojí kamarádkou Rozárkou, ale už teď víme, že to bude výborný běžec po mamince Barunce, se kterou také běhá jako parťák v přední části spřežení.

DANNIE Snow Huskies

DANNIE se narodila v naší chovatelské stanici v prosinci 2018 jako naše čtvrtá čistokrevná štěňátka. Je to naše šéfová smečky a převzala tuto pozici od naší Kasey. Je velice dominantní a energická, ale vždy poslechne na slovo a neskutečně miluje všechny lidi a pořád je olizuje a dává jim pusinky. Doma jí říkáme Danča, Danuška nebo Daneček a když zlobí, tak Daniela. Prozatím dělá pořád blbinky s Elsou a Frozen. Běhá ve spřežení v druhé řadě odzadu spolu s Kájou a do běhání dává naprosto všechno. Je to nejlepší tahoun a běhání je pro ni vším. Ještě se musherské věci učí, ale je prostě spolehlivá a kdyby ostatní holky byly v tahu jako ona, byla by to paráda.

CATTIE Snow Huskies

CATTIE se narodila v naší chovatelské stanici v červenci 2017 jako naše třetí čistokrevná štěňátka. Je pohodová, nemá ráda konflikty, je to dobrý tahoun, který udává dobré tempo na začátku spřežení v druhé lajně s Alenkou. Cattie má hnědou barvu a je naprosto odlišná od našich ostatních haskounek. Vždy byla hodně živá a zvědavá, po porodu už se jako ostatní holky uklidnila. Doma jí říkáme Kačka, Kačenka nebo Kačík a když zlobí, tak Kateřina.

Kačenka je maminkou čtyř rošťáků z vrhu F a Frozen zůstala u nás jako posila tahacího týmu.

CARMEN Snow Huskies

CARMEN se narodila v naší chovatelské stanici v červenci 2017 jako naše třetí čistokrevná štěňátka. Je to pořád takový mladý divoch a s malými štěňátky dělá samé blbiny a pořád je popichuje. Carmen nese více vzhledu od maminky Terezky a je spíše opatrná, ráda se mazlí a drží se zpátky. Na druhou stranu je to nejmenší drobek v naší smečce a proto také nikdy nebude mít vlastní štěňátka. Moje žena Ivanka si ji zamilovala tak, že u nás nakonec zůstala, i když jsem vlastně nechtěl a stala se jejím miláčkem a nakonec jí dostala jako můj svatební dar 😉 Doma jí říkáme Kája, Karlička nebo Karolínka a když zlobí tak Karel. Kája běhá v druhé lajně od saní spolu s Danuškou, protože je to neposeda a má tendence si vyměňovat názory s jinými pejsky, které potkáme, takto je blíže u mě a mám ji více pod kontrolou. Kája má také jeden res. CAC z klubové výstavy.

BARRY Snow Huskies

BARRY se narodila v naší chovatelské stanici v červnu 2016 jako naše druhá vlastní čistokrevná štěňátka. Barry je celá maminka, silná s chutí do běhání a takový zodpovědný pracant, který neřeší věci okolo sebe. Doma jí říkáme Barunka, Baruška, Beruška nebo Berulinka a když zlobí, tak Bára. Je to takový mazel, který se rád tulí a komunikuje tímto způsobem se svými páníčky. Běhá v přední části spřežení se svojí Elsou.

Barča je maminkou sedmi štěňátek z vrhu E a Elsa zůstala u nás jako posila pracovního týmu.

BELLA Snow Huskies

BELLA se narodila v naší chovatelské stanici v červnu 2016 jako naše druhá vlastní čistokrevná štěňátka. Bella je naprosto odlišná od své sestřičky a je to takový andělíček čertíček se spoustou energie, ale také takový tuleň. Říkáme jí doma Bělka, Bely, Belinka nebo Meďulka, protože se narodila s kraťoučkým ocáskem a je čistě bílá, tak vypadá jako lední medvídek. Jinak je neskutečně chytrá. Říkám, že to co jí kluci nahoře sebrali na ocásku, tak ji přidali na chytrosti. Nikdy nebude silná v tahu, proto běhá s Ashley vepředu a momentálně je lídrem spřežení, protože perfektně zatáčí a používá potřebné musherské povely. Říkám, že Bělka je taková malá šéfová a vede spřežení.

ALASKA Snow Huskies

ALASKA se narodila v naší chovatelské stanici v červenci 2014 jako první vlastní čistokrevná štěňátka. Alaska je takový tuleň po mamince, ale ve spřežení také výborně běhá a běhá ve přední části spřežení většinou s Amy. Doma jí říkáme Alča, Ali, Alenka nebo Alísek.

S Alaskou jsme v mládí chodili také na výstavy, získala titul CAJC a res.CAC. Díky tomu, že je čistě bílá, tak je hodně zajímavá a vzbuzuje u ostatních obdiv jako ten bílý pejsek z televize. Dnes je pro nás ale prioritou tahání ve spřežení.

S Alaskou jsme se snažili také o štěňátka a nějak se to nepovedlo, ale zkusíme to ještě jednou, jinak už přírodu pokoušet nebudeme.

ASHLEY Snow Huskies

ASHLEY se narodila v naší chovatelské stanici v červenci 2014 jako první vlastní čistokrevná štěňátka. Ashley je jedna z nejvíc energických holek a běhá s Bellou vepředu na lídrovské pozici a dodává spřežení potřebnou dynamiku. Doma jí říkáme Eliška, Elie či Ešlík, někdy taky lízátko, protože miluje lidi a pusinkuje a olizuje všechny známé i návštěvy bez ohledu na to, jestli chtějí nebo ne. Je to takový tuleň, který je rád s lidmi a když se jí věnuje pozornost.

Eliška je maminkou dvou rošťáků z vrhu „D“ a její jediná holka Dannie zůstala doma jako posila do našeho tahacího týmu.

TERRY a TESSIE Jednička

TERRY a TESSIE se narodily se v březnu 2013 v Ratboři (Kolín) v chovatelské stanici Jednička, kterou již dlouhou řadu let vlastní Michaela Sládečková Semeráková (také rozhodčí pro posuzování severských psů). Výběr byl náhodný podle jména, protože na mé narozeniny má svátek Terezka, ale jednoduše napsáno, jsme si padli při první návštěvě do oka 🙂

Terry je také výstavně úspěšná, získala 6x CAC, 1x CACIB, 3x res.CAC, 1x res. CACIB, 2x BOB, 1x BOS a titul Českého Šampióna a je to zatím jediná holka, kterou výstavy vždy bavily.

Doma jí říkáme Terynka, Terezka, Terka, Terýsek a když zlobí, tak Tereza nebo Terezie, protože je to stále energická divoška, která si ráda s ostatními holkami hraje, ale to se časem samozřejmě změní. Je to taky mluvící Haskoun a takový mazlík, ráda se tulí a pusinkuje ostatní pejsky a také lidi. Ve spřežení běhá úplně vzadu se svojí sestrou Tesinkou, tam jí to nejlíp vyhovuje, protože asi nemá ráda zodpovědnost, protože jako lídra ji to prostě přestalo bavit.

Terinka je maminkou osmi štěňat z vrhu „C“ a její Cattie s Carmen zůstaly u nás doma jako posila do našeho haskouního týmu. Je také babičkou, protože její Cattie již má také svá vlastní štěňátka.

Tessie neboli Tesáček, Tesinka či Tesulka k nám jezdila vždy na podzimní a zimní prázdniny jako posila tahacího týmu a je to takový tuleň, který ale ze všech pejsků odvede vždy skvělý výkon v první lajně od saní společně s Terezkou. Dnes už to tak vypadá, že u nás zůstane do konce života a nám to tak prostě vyhovuje, protože je to už nedílná součást naší sibiřské rodiny, Míšo díky <3

INDIANA KASEY of Northern Wilderness

KASEY se narodila se v květnu 2012 v Rakousku v chovatelské stanici Northern Wilderness, kterou vlastní Peter a Elisabeth Heis. Jsou pro mě skutečným vzorem v chovatelství a mushingu, protože mají doma skoro třicetihlavou smečku Haskounů a rád jsem za nimi jezdil pro rady než se mi odstěhovali i s celou smečkou za sněhem do Švédska. Kasey byla jediná fenečka, takže výběr byl jasný 🙂 Než k nám Kasey přišla, navštěvoval jsem ji každý týden, aby si na mě zvykla a abychom od raného věku byli parťáci a Kasey dává svoji oddanost ráda najevo. Kasey je hodně chytrá, energická a byla vždy výborný a poslušný tahoun, který měl sílu a také chuť vydat ze sebe maximum a ráda dávala do běhání prostě všechno. Dnes už patří spíše k pomalejším tahounům, protože se blíží do důchodového věku, ale i přesto je to zástupce šéfové celé smečky. Kasey je maminkou pěti štěňat z vrhu „B“ a Barry s Bellou zůstaly u nás doma jako posila do našeho sibiřského týmu. A je také babičkou, protože Barry již má svá vlastní štěňátka.

Doma jí říkáme Kesy, Kasy, Kesík, Kasinka, Keksík či Zdenička nebo když zlobí, tak Kejsa. Už se moc neprosazuje a blbinky nechává těm mladším, ale svoji pozici si pevně hlídá. Je to také takový tuleň, který se rád mazlí a dává svoji lásku k lidem vždy upřímně najevo. Kasey rozhodně nechybí chuť k jídlu, protože zbodne opravdu všechno a po všech uklízí drobečky po večeři. Opravdu miluje všechny lidi kolem sebe a i všechny pejsky. Jediná její negativní věc je asi to, že je dost žárlivá a musí se jí věnovat pozornost jako hlavní, jinak si řekne sama a ostatní holky odstrkuje a chce být prostě na prvním místě. Kasinka běhá ve spřežení uprostřed s Alaskou nebo Carmen.

AMY Siberian Paws

AMY se narodila v říjnu 2010 v Rybnici (Plzeň). Sice byla vybrána na dálku, ale byl to pejsek, který při příjezdu k chovatelce Kateřině si mě sám vybral, protože mi rovnou skočila do náruče a byli jsme okamžitě parťáci. Je to dnes už věkově babička, ale stále s námi běhá ve spřežení a běhá také závody a v packách už má desetitísíce kilometrů. Je to nádherný pes, se kterým jsme i na výstavách dosáhli pár zajímavých úspěchů – 2x CAC a 4x res.CAC. Prioritou pro nás ale pořád je a bude mushing a běhání ve spřežení.

Doma jí říkáme Amálka, Emička, Emča, Emuška, Emy, Emilka nebo Semíšek. Říkám o Amy, že to není Husky, ale Tuleň a Mazlík, protože se opravdu ráda mazlí 🙂 Má ráda všechny lidi a dává to prostě vždy najevo. Je maminkou šesti štěňat z vrhu „A“ a Alaska s Ashley zůstaly u nás doma jako posila do týmu. Je také babičkou, protože Ashley už má své vlastní děti. Dnes už je to taková dámička, která se ráda předvádí a ukazuje. Ve spřežení běhá většinou se svojí Alaskou.

Minulost

Pokud Vás zajímají i pejsci, kteří už odešli do psího nebe, tak pokračujte na následující odkaz.